استخراج رمزارز, تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

آمریکا و هند درباره مقررات رمزنگاری گفتگو کردند

جانت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده و نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند، در جریان نهمین نشست هند و ایالات متحده درباره مقررات ارزهای دیجیتال بحث کردند. نشست مشارکت اقتصادی و مالی آن‌ها بر اهمیت همکاری بین‌المللی و تعیین استانداردهای نظارتی بالا در سطح جهانی تأکید کردند.

جروم پاول، رییس فدرال رزرو آمریکا و شاکتیکانتا داس، رییس بانک مرکزی هند (RBI) نیز در این نشست که در دهلی نو برگزار شد، شرکت کردند. این نخستین سفر یلن به هند به عنوان وزیر خزانه‌داری بود.

بر اساس بیانیه مشترک منتشر شده توسط یلن و سیتارامان در پایان این نشست: ایالات متحده و هند مشتاقانه منتظر همکاری پایدار از راه گفتگوی طولانی مدت و بستری برای گفتگو درباره مسایل نوظهور بخش مالی و زمینه‌هایی مانند دارایی‌های دیجیتال و تنظیم مقررات مالی هستند.

بر اساس گزارش‌ها، وزیر خزانه‌داری خواستار همکاری بین‌المللی برای مقابله با ارزهای دیجیتال شد. او گفت: «در رابطه با ارزهای رمزنگاری شده، برخی استخرها وجود دارند که در آن‌ها مسایل مربوط به حمایت از مصرف‌کننده و سرمایه‌گذار در بازار ناکافی است که باید به آن‌ها رسیدگی شود. اما این زمینه‌ایست که ما در نشست‌های امروز خود گفتگوهایی داشتیم، جایی که همکاری بین‌المللی در میان مقامات دولتی، بخش خصوصی و سهامداران عمومی به استانداردهای نظارتی بالایی در سطح جهانی نیاز دارد.

افزون بر این، یلن گفت: «ما باید کارهایی را برای کاهش هزینه پرداخت‌های فرامرزی انجام دهیم. ما به طور فعال در چارچوب هیئت ثبات مالی [FSB]، گروه ویژه اقدام مالی [FATF]، بانک‌های توسعه چندجانبه، صندوق بین‌المللی پول و مبادلات دوجانبه کار می‌کنیم تا در سطح جهانی مزایا و خطرهای ارزهای دیجیتال را رسیدگی کنیم.

وزیر خزانه‌داری خاطرنشان کرد که در ایالات متحده، مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال “تمرکز فوق العاده” دولت بایدن بوده است. او تاکید کرد که “پیشرفت خوبی” در “حداقل رسیدگی به مسایل تامین مالی غیرقانونی از طریق ارزهای دیجیتال” حاصل شده است. با این حال، او اعتراف کرد که هنوز راهی برای رفتن وجود دارد.

وزیر دارایی هند همچنین بر همکاری بین‌المللی در زمینه نظارت بر کریپتو فشار آورده است. در ماه سپتامبر، او از صندوق جهانی پول (IMF) خواست تا مقررات ارزهای دیجیتال را رهبری کند.

هند هنوز چارچوب قانونی برای ارزهای دیجیتال ندارد. سیتارامن ماه گذشته گفت که دولت هند در دوره ریاست G20 درباره مقررات مربوط به کریپتو گفتگو خواهد کرد تا یک چارچوب نظارتی مبتنی بر فناوری برای دارایی‌های دیجیتال ایجاد کند. برپایه گزارش‌ها، دولت در حال برنامه‌ریزی برای نهایی کردن موضع خود در مورد قانونی بودن رمزارزها تا سه ماهه نخست سال آینده است تا با FATF یکسان شود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *