استخراج رمزارز, تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

آرژانتین کمیته ملی بلاک‌چین را در سطح ایالتی سازماندهی می‌کند

دولت آرژانتین یک کمیته ملی بلاک‌چین را برای ایجاد دستورکارها برای استراتژی پذیرش بلاک‌چین در سطح دولتی تعیین کرده است. آرژانتین در سندی به اهمیت این فناوری برای آینده اشاره می‌کند و موارد استفاده متعددی را ارایه می‌کند که از معرفی بلاک‌چین برای تحول دیجیتالی کشور سود می‌برد.

کشورهای بیشتر و بیشتری اکنون به چگونگی اجرای فناوری بلاک‌چین می‌توانند برخی از کارکردهای همگانی خود را بهبود بخشند. آرژانتین به تازگی دستورکارهای ملی بلاک‌چین خود را صادر کرده است. این سند که در 7 دسامبر ارایه شد، یک کمیته ملی بلاک‌چین را ایجاد می‌کند که این مسئولیت را بر عهده خواهد داشت که «به عنوان یک تعامل در اکوسیستم بلاک‌چین محلی برای بالا بردن قابلیت همکاری فناوری‌های بلاک‌چین و یک دولت خوب کار کند». این کمیته توسط دبیرخانه نوآوری عمومی و دیگر سازمان‌های ایالتی تشکیل خواهد شد که سیاست‌های عمومی مبتنی بر بلاک‌چین و راه‌حل‌های فناوری را توسعه خواهند داد. با این حال، این سازمان‌های دیگر که برای عضویت در کمیته فراخوانده شده‌اند، به عنوان بخشی از چارچوب صادر شده به جداگانه نام برده نشده‌اند.

مناطق مورد علاقه
چارچوب صادر شده توسط دولت چندین کاربرد را ارایه می‌دهد که فناوری بلاک‌چین ممکن است در کمک به عملکردهای انحصاری دولتی داشته باشد. با توجه به ابعاد و گستره وسیع برخی از ساختارهای دولتی، اولین حوزه‌ای که در آن کاربرد دارد، حسابرسی است. بلاک‌چین به عنوان پدیده‌ای پیشنهاد شده است که دو کارکرد را در این زمینه انجام می‌دهد: کمک به شهروندان برای دیدن نحوه سرمایه‌گذاری دولت، وجوه عمومی و متمرکز کردن تمام فرآیندهای عمومی با استفاده از یک ساختار.

حوزه دوم مربوط به شناسایی شهروندی است. دولت آرژانتین معتقد است که بلاک‌چین ممکن است برای کمک به فرآیندهای شناسایی با جلوگیری از جعل شناسه‌ها و دیگر اسناد صادر شده توسط مقامات سودمند باشد. سازماندهی یک سیستم حول بلاک‌چین راه‌های ساده‌ای را برای تایید اعتبار این اسناد به اشخاص سوم ارایه می‌دهد.

در این راستا، اکنون ابتکاراتی با استفاده از بلاک‌چین برای این منظور وجود دارد. شهر بوئنوس آیرس هم‌اکنون در حال پیاده‌سازی سامانه‌ای به نام Tangoid است و انتظار دارد که در ژانویه به عنوان بخشی از یک فشار دیجیتالی‌سازی عملیاتی شود. این شهر همچنین گره‌های اتریوم را به عنوان آزمایشی برای بررسی عملکرد درونی ارز دیجیتال و درک بهتر آن برای اهداف نظارتی اجرا خواهد کرد.

بازگشت به لیست