فناوری و تجارت, مقالات

زباله دانی نیروگاه نفتی یا مزرعه استخراج بیت کوین؟!

پس از اعلامیه هلدینگ Greenidge در خصوص موضع‌گیری علیه آلودگی‌های کربنی، اکنون در حال سرمایه گذاری روی انرژی‌های تجدیدپذیر است. این شرکت در حال سرعت بخشیدن به جمع‌آوری محل دفن زباله‌های زغال سنگ به منظور ایجاد یک فارم استخراج خورشیدی است.

در سال 2014 ، محل دفن زباله‌های نیروگاه زغال سنگ خریداری شد. Greenidge بیان کرد این سایت در طول هفت سال گذشته  به خوبی نگهداری شده است و در این مدت استفاده از نیروگاه زغال سنگ در تاسیسات برق مجاور به پایان رسید. در اطلاعیه اخیر آمده است که این شرکت قصد دارد محل دفن زباله‌ها را ببندد و یک پروژه خورشیدی را در سراسر سایت 143 هکتاری نصب کند که حداکثر 5 مگاوات برق تولید خواهد کرد.

این شرکت در راستا محافظت از محیط زیست همچنین در پروژه های کاهش گازهای گلخانه ای ایالات متحده هم فعالیت دارد. مدیرعامل Greenidge ، معتقد است مدل های استخراج بیت کوین می توانند عملیات را به گونه ای پیش ببرند که محیط زیست را ایمن نگه دارد.

وی در بیانیه ای گفت: ” استخراج بیت کوین در گرینیدج یک مدل برای کاربری صنعتی است زیرا ما این بستر مالی نوظهور را برای مردم در سراسر جهان به گونه ای پیش می بریم که از محیط زیست محافظت می کند و رشد اقتصادی را در سراسر نیویورک هدایت می کند. این حرکت با استفاده از سود استخراج بیت کوین برای تأمین فارم خورشیدی جدید در محل دفن زباله ، انرژی تجدیدپذیر را به درآمد واقعی تبدیل می کند. “

رئیس Greenidge می گوید: ” استخراج بیت کوین علاوه بر ایجاد اشتغال، از جامعه محلی و محیط زیست پشتیبانی می کند.”

قبل از تصاحب Greenidge  در سال 2014 محل دفن زباله، مجاز به نگهداری پسماندهای احتراق زغال سنگ (CCR) و سایر زباله ها بود. این شرکت توضیح می دهد که اطمینان حاصل می کند این سایت دیگر هیچ گونه زباله ای را نمی پذیرد و یک سیستم تصفیه آب و یک غشای مهندسی دائمی برای جلوگیری از فرسایش و نشت آلودگی ها اضافه می کند.

بازگشت به لیست