رمزارز, فناوری و تجارت

Commonwealth Bank پیشگام در میان بانک‌های استرالیایی

Commonwealth Bank یکی از چهار بانک بزرگ استرالیا است.این بانک قصد دارد با انجام برنامه ای که ان را reimagining banking نامیده است به مشتریان خود امکان خرید ، فروش و نگه داری ارز های دیجیتال را مستقیما از طریق برنامه خود بدهد.

در این برنامه 6.5 میلیون مشتری این بانک می توانند به حداکثر 10 توکن دیجیتال منتخب از جمله بیت کوین ، اتریوم ، بیت کوین کش و لایت کوین دسترسی پیدا کنند.

Commonwealth Bank تحقیقات زیادی را در میان مشتریان خود انجام داد که در نهایت نشان دهنده این بود که مشتریان این بانک تمایل به دسترسی به دارایی های دیجیتال را دارند.مدیر عامل Commonwealth Bank مت کامین در این خصوص گفت : تقاضای رو به رشد برای ارزهای دیجیتال از سوی مشتریان چالش‌ها و فرصت‌هایی را برای بخش خدمات مالی ایجاد می کند که شاهد نوآوری تعداد قابل توجهی از بازیگران جدید در این زمینه بوده است. ما معتقدیم که می‌توانیم نقش مهمی در کریپتو ایفا کنیم تا نیاز مشتری رو به رشد خود را برطرف کنیم و قابلیت، امنیت و اطمینان را در یک پلتفرم معاملاتی کریپتو فراهم کنیم.

از همین رو این بانک در خصوص بخش خرید و فروش و نگه داری با یکی از بزرگترین صرافی های جهان به نام Gemini همکاری می کند و در بخش داده های بلاک چین و تجزیه و تحلیل برای کمک به تیم انطباق با نظارت و کاهش جرم ها با Chainalysis کار می کند.

میکل گرونگر مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Chainalysis در این خصوص گفت : موسسات مالی مانند CBA نقش مهمی در رشد پذیرش ارزهای دیجیتال ایمن دارند. مشتریان در مورد برخی از خدمات ارزهای دیجیتال در بازار امروز ابراز نگرانی کرده اند، از جمله اصطحکاک استفاده از مبادلات شخص ثالث، خطر تقلب و عدم اعتماد به برخی از ارائه دهندگان جدید. ما همچنان متعهد به طراحی مجدد بانکداری هستیم.

این حرکت بخشی از تلاشی برای جذب مشتریان جوان تر و همگام شدن با رقبایی مانند Square و PayPal است که به کاربران امکان داد و ستد و خرج بیت کوین را می دهد.

بازگشت به لیست