رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

یورش کاربران AAX به دفاتر ارز دیجیتال نیجریه

کاربران نیجریه‌ای صرافی ارز دیجیتال AAX، که برداشت‌ها را در 12 نوامبر به حالت تعلیق درآورد، به دفاتر آن در لاگوس یورش بردند و شروع به حمله به کارکنان کردند. گزارش‌هایی مبنی بر اینکه کاربران ناراضی AAX کارگران صرافی ارز دیجیتال را مورد آزار و اذیت قرار داده‌اند، تنها چند روز پس از آن منتشر شد که گروه حامی ارزهای دیجیتال و بلاک‌چین از نیجریه خواست از انجام این کار خودداری کنند. در همین حال، معاون پیشین AAX در توییتی مدعی شد که “این برند دیگر وجود ندارد و ورشکسته شده است.”

بر اساس یک گزارش محلی، گروهی از کاربران ناراضی نیجریه ای اکسچنج دارایی اتم (AAX) اخیرا به دفاتر صرافی ارز دیجیتال در لاگوس یورش بردند و به کارمندان حمله کردند. طبق گزارش‌ها، اوباش خشمگین خواستار لغو توقف برداشت‌ها بودند که از 12 نوامبر اجرایی شد.

در حالی که گزارش 2 دسامبر توسط Legit بیان نمی‌کند که این حادثه چه زمانی رخ داده است، با این وجود، ادعای قبلی توسط گروه حمایت از سهامداران در انجمن فناوری بلاک‌چین نیجریه (SIBAN) را تایید می‌کند. SIBAN در اطلاعیه عمومی 28 نوامبر خود از AAX خواست. کاربران از قربانی کردن کارگران صرافی محاصره شده کریپتو خودداری کنند.

ما از هر کاربر یا سرمایه‌گذار ناراضی یا عصبانی درخواست می‌کنیم تا مدیر AAX (نیجریه)، دیگر کارکنان محلی و سفیران AAX در سراسر کشور را مورد آزار و اذیت یا قربانی قرار ندهد. این افراد نیز با وضعیتی مشابه کاربران و سرمایه‌گذاران ناراضی مواجه هستند.

گروه مدافع همچنین فاش کرد که مدیران ارشد صرافی ارز دیجیتال مستقر در هنگ کنگ ارتباط خود را با کارگران مستقر در نیجریه متوقف کرده‌اند.

کاربران AAX به روز نشده‌اند
در همین حال، گروه مدافع در پیامی به AAX و بنیانگذاران آن، تعهدات خود در قبال کاربران را به صرافی رمزارز یادآوری کرد. افزون بر این، این اطلاعیه اقداماتی را پیشنهاد می‌کند که AAX و کارگران نیجریه باید برای بازگرداندن اعتماد عمومی انجام دهند.

اگر محافظت از کاربران بالاترین اولویت AAX است همانطور که در اعلامیه عمومی خود به خود می‌بالد، AAX باید آنی با ایجاد پل ارتباطی بین خود و کارکنان محلی خود در نیجریه از یک سو و بین AAX و کاربران نیجریه‌ای خود، اقدامات لازم را برای رفع شکاف‌ها انجام دهد. از سوی دیگر،» در اطلاعیه عمومی SIBAN آمده است.

AAX در آخرین به روزرسانی خود (18 نوامبر)، به کاربران گفت که “تحولات جدید زیادی” وجود داشته است که به این معنی است که “زمان بیشتری برای پاسخ به تعداد زیادی از سوالات در جامعه نیاز دارد.” در آن زمان، AAX گفت که به روز رسانی های بیشتری را از طریق کانال رسمی برای اطلاعیه ها و به روز رسانی های عمومی منتشر خواهد کرد. با این حال، صرافی رمزارز در زمان نگارش این مقاله (3 دسامبر، ساعت 11:00 صبح به وقت شرقی) به‌روزرسانی‌های جدیدی را منتشر نکرده بود.

استعفای ناگهانی بن کاسلین، معاون پلتفرم کریپتو و ادعاهای وی مبنی بر اینکه “این برند دیگر وجود ندارد و اعتماد شکسته شده است” این گمانه‌زنی را افزایش داده است که صرافی ارز دیجیتال ممکن است به این زودی‌ها فعالیت خود را از سر نگیرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *