رمزارز, فناوری و تجارت

کوین اولیاری: فقط بیت کوین‌های تولید شده با انرژی پاک را خریداری می کنم

سرمایه گذار محبوب کانادایی، کوین اولیاری اظهار داشت که وی تنها بیت کوین های پایدار در کشورهای جهان را که با استفاده از انرژی پاک استخراج شده اند، خریداری خواهد کرد. او از سکه های استخراج شده در کشور چین فاصله گرفت و گفت که هرگز چنین سکه هایی که با زغال سنگ استخراج می شوند را خریداری نخواهد کرد.

بیت کوین استخراج شده در چین چطور است؟

بحث و جدال پیرامون آسیب های زیست محیطی که استخراج بیت کوین ایجاد می کند، ادامه دارد. رئیس شرکت O’Shares  کوین اولیاری، نفر بعدی است که این موضوع را مطرح می کند. او طی یک مصاحبه اخیر باCNBC  ادعا کرد که هرگز خرید بیت کوین استخراج شده غیر از آنهایی که در کشورهایی استفاده کننده از انرژی پاک و تجدیدپذیر را خریداری نخواهد کرد.

به نظر وی ، ارز رمزنگاری شده اصلی دارای دو چهره کاملاً متفاوت است: “در طی یکی دو سال آینده، دو نوع کوین مشاهده خواهد شد: بیت کوین های چینی و بیت کوین هایی که به طور پایدار در کشورهایی که از برق و نه زغال سنگ استفاده می کنند، استخراج می شود.”

طبق شرکت تجزیه و تحلیل آلمان Statista ، استخراج بیت کوین مقدار زیادی انرژی استفاده می کند. علاوه بر این، داده های حاصل از منابع استخراج توسط دانشگاه کمبریج نشان می دهد که چین 65 درصد از تولیدات بیت کوین را بر عهده دارد.

اولیاری خاطرنشان کرد که او نمی تواند در بیت کوین سرمایه گذاری کند مگر اینکه از مشخصات و مکان فرآیند استخراج این ارز دیجیتال آگاهی داشته باشد.

کوین اولیاری و روابط قبلی وی با  بیت کوین

وی در گذشته نظر بسیار منفی در مورد ارزهای دیجیتال داشت و حتی آنها را “زباله” می نامید. علاوه بر این، در سال 2019 آنها را “ارز بی فایده نامید. اما در ادامه شروع به نرم کردن موضع خود کرد. وی حتی گفت که به آن احترام می گذارد تا جایی که فاش کرد 3٪ از سهام شخصی خود را به بیت کوین اختصاص داده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *