تجارت, فناوری, فناوری و تجارت

چشم انداز سال 2021 برای استخراج بیت کوین

پس از آخرین صعود قیمت بیت کوین اواخر سال 2017 و اوایل سال 2018 تا مارس 2020 که هنوز قیمت بیت کوین مجدد روند صعودی خود را آغاز نکرده بود، میزان سودآوری استخراج بیت کوین (BTC) کاهش یافت و به ازای هر ثانیه از توان استخراج معادل 0.0693 دلار در روز کاهش یافت. (که در ژانویه 2018 3.139 دلار بوده است)

تا اینکه اواخر سال 2020 دوباره قیمت بیت کوین به شدت افزایش یافته است و در نتیجه آن سود استخراج به طور میانگین به میزان 0.222 دلار افزایش یافته است، که از زمان نصف شدن بیت کوین در ماه مه تا الان حدود 200 درصد رشد داشته است. با توجه به اینکه تحلیلگران ادعا می کنند قیمت بیت کوین افزایش بیشتری ندارد، به نظر می رسد به مراتب شرایط سال 2021 بهتر از 2020 است.

این همان چیزی است که تقریباً همه افراد در صنعت ماینینگ تخمین می زنند یعنی باور دارند سال جدید نوآوری های فنی را برای ابن صنعت فراهم می کند زیرا ممکن است شاهد تغییر تدریجی منابع انرژی تجدیدپذیر و همچنین ظهور مقرراتی باشیم که به طور خاص استخراج بیت کوین را مورد توجه قرار می دهد.

  • رشد قیمت بیت کوین همان رشد بازدهی استخراج

با توجه به افزایش قیمت بیت کوین بیش از 230٪ ، افزایش 200 درصدی سودآوری استخراج از ماه مه بسیار جالب توجه است. این شواهد کاملاً محکمی است که نشان می دهد افزایش قیمت بیت کوین همچنان باعث سودآوری استخراج می شود. به عبارت دیگر، با فرض اینکه قیمت بیت کوین تا پایان سال 2021 به 100000 دلار افزایش یابد، صنعت استخراج به صورت موازی گسترش خواهد یافت.

پیتر نواک ، رئیس نهاد ماینینگ Blockcap مستقر در ایالات متحده گفت:

با ورود ماینرها و استخراج کنندگان بیشتر، قدرت هش کردن شبکه نیز اوج های جدیدی را رقم می زند.

این تقریباً نظر اجماع بین شرکت کنندگان در این صنعت است اگرچه تیم رائینی، مدیر ارشد مالی شرکت تولید برق نیروگاه ارز رمزنگاری مستقر در ایالات متحده، گفت که ممکن است در ابتدای سال 2020 شاهد انقباض و افت موقتی بازار باشیم.

  • موانع و مشکلات

بنابر تحلیل برخی کارشناسان فقط آن مدل های تجاری که برای بلند مدت طراحی شده اند می توانند موفق شوند یعنی صنعت ماین در این سال رشد خواهد کرد اما بعید است که رشد سریع مانند پایان سال 2017 تا نیمه اول 2018 را مشاهده کنیم . در کنار این شما ممکن است انتظار داشته باشید که با داغ شدن مبحث استخراج ارز های دیجیتال، سخت افزار و فناوری های جدید استخراج در سال 2021 ظهور کنند اما به نظر نمی رسد که این مورد اتفاق بیفتد، حداقل اگر به پیشرفت چشمگیر امیدوار باشید، اینگونه نیست.

  • اعمال مقررات قریب الوقوع است

با توجه به شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده که موجب افت قیمت آن شد این احتمال وجود دارد که سال 2021 شاهد ورود مقرراتی باشد که به طور خاص استخراج ارز دیجیتال را هدف قرار دهد.

تیم رائینی گفت: ” پس از نهایی شدن مقررات فشرده تر در مورد استفاده از ارز رمزنگاری شده ما ممکن است مقررات بیشتری را به طور خاص برای استخراج ارز رمزنگاری شده مشاهده کنیم.”

جمع بندی

صرف نظر از اینکه مقررات استخراج معدن در آینده چه مواردی را تعیین می کند، می توان امیدوار بود که صنعت معدن همزمان با گسترش بازار رمزنگاری در سال 2021 گسترش خواهد یافت و گرچه احتمال سقوط قیمت همیشه استخراج را به عنوان یک فعالیت بالقوه خطرناک تبدیل می کند ، اما به نظر می رسد با رو آوردن بیشتر موسسات و شرکت ها به بیت کوین و رمزنگاری به طور کلی، این خطر رو به کاهش است.

بازگشت به لیست