تجارت, رمزارز, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

پاسخ دولت هند به پرسش‌های مربوط به لایحه و مقررات کریپتو

دولت هند به‌روزرسانی‌هایی را درباره لایحه ارزهای دیجیتال و بررسی صرافی‌های رمزنگاری در Lok Sabha، مجلس پایین پارلمان هند ارایه کرده است. وزیر امور خارجه در وزارت دارایی گفت: «دارایی‌های رمزنگاری بدون مرز هستند و نیاز به همکاری بین‌المللی برای جلوگیری از آربیتراژ نظارتی دارند».

دولت هند روز دوشنبه به دو مجموعه پرسش درباره ارز دیجیتال و مقررات آن توسط اعضای گوناگون لوک سبها، مجلس سفلی هند پاسخ داد.

بهارتروهاری مهتاب، نماینده مجلس از وزیر دارایی خواست «وضعیت کنونی لایحه ارزهای دیجیتال را که قرار بود در جلسه زمستانی 2021 مجلس ارایه شود» و «بازه زمانی طرح ارز دیجیتال و زمان‌بندی لایحه ارز دیجیتال که پس از این برای ورودی‌های عمومی باز باشد»، را بیان کند.

Pankaj Chaudhary، وزیر دولت در وزارت دارایی، بدون ارایه چارچوب زمانی مشخص، پاسخ داد: دارایی‌های کریپتو برپایه تعریف بدون مرز هستند و برای جلوگیری از آربیتراژ نظارتی نیاز به همکاری بین‌المللی دارند. بنابراین، هر قانونگذاری در این زمینه تنها با همکاری بین‌المللی قابل توجه در ارزیابی خطرات و منافع و تکامل طبقه بندی و استانداردهای رایج می‌تواند مؤثر باشد.

مهتاب همچنین از وزیر دارایی درخواست کرد که بیان کند کدام وزارتخانه و/یا وزارتخانه ارزهای رمزنگاری شده و توکن‌های رمزنگاری را تنظیم می‌کند و دیگر انواع «دارایی‌های دیجیتال مجازی» مانند توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) را تنظیم می‌کند. توکن‌های املاک و مستغلات و دیگر دارایی‌های مبتنی بر بلاک‌چین.

چوداری به سادگی پاسخ داد: هم‌اکنون، سیاست مربوط به دارایی‌های رمزنگاری و اکوسیستم مربوطه با وزارت دارایی است.

اعضای پارلمان همچنین جزییات صرافی‌های رمزنگاری زیر بررسی را می‌خواهند
مجموعه دیگری از پرسش‌های چند نماینده دیگر مجلس، «جزییات صرافی‌های رمزنگاری را که توسط دولت به دلیل پرونده‌های پولشویی و فرار مالیاتی در دست بررسی است»، درخواست می‌کند.

Chaudhary توضیح داد که اداره اجرای (ED) “در حال بررسی چندین پرونده مربوط به کلاهبرداری‌های رمزنگاری است که در آن چند صرافی ارز دیجیتال نیز در پولشویی دخیل هستند.” وزیر توضیح داد که از 14 دسامبر: درآمدهای به دست آمده از جرم بالغ بر 100 میلیون روپیه 907.48 کرور ضمیمه/توقیف، سه نفر دستگیر و چهار شکایت تعقیب قضایی در این پرونده‌ها به دادگاه ویژه، PMLA ارایه شده است.

افزون بر این، بر اساس قانون مدیریت ارز 1999 (FEMA)، دارایی‌هایی بالغ بر روپیه است. 289.68 کرور (35,046,152 دلار) کشف و ضبط شده است. افزون بر این، یک اخطار Show Cause نیز برای Zanmai Labs، که صرافی رمزارز Wazirx را اداره می‌کند، و مدیر آن تحت FEMA برای تراکنش‌های مربوط به دارایی‌های کریپتو به ارزش 2790.74 کرور روپیه صادر شده است.

وی افزود: 12 صرافی ارزهای دیجیتال به دلیل فرار از مالیات کالا و خدمات (GST) مورد بررسی قرار گرفته اند. تاکنون 110.97 کرور روپیه شامل سود و جریمه بازیابی شده است. همچنین هشت پرونده در دست بررسی بیشتر و چهار پرونده مختومه شده است. او لوک سبها را با جدول زیر ارایه کرد:

دولت هند پارلمان را درباره لایحه ارزهای دیجیتال و بررسی مبادلات رمزنگاری به روز می‌کند
جدول ارایه شده توسط وزارت دارایی در پاسخ به پرسش‌های کریپتو از اعضای پارلمان لوک سبها.

Indian Government Updates Parliament on Cryptocurrency Bill and Investigations of Crypto Exchanges
چوداری همچنین تصریح کرد: اکنون دارایی‌های کریپتو در هند کنترل نشده است. دولت مبادلات رمزنگاری را ثبت نمی‌کند.

وزیر دارایی هند، نیرمالا سیتارامان، در ماه اکتبر گفت که دولت قصد دارد در مورد مقررات ارزهای دیجیتال با کشورهای G20 بحث کند تا «یک چارچوب نظارتی مبتنی بر فناوری» برای کریپتو ایجاد کند. آجی ست، وزیر امور اقتصادی هند، هفته گذشته گفت که هدف کشورهای گروه 20 ایجاد اجماع سیاستی درباره دارایی‌های رمزنگاری برای مقررات جهانی بهتر است. ماه گذشته، جانت یلن، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده و سیتارامن در جریان نشست مشارکت اقتصادی و مالی نهمین کنفرانس هند و ایالات متحده، درباره مقررات مربوط به کریپتو گفتگو کردند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *