رمزارز, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

هنگ‌کنگ در رتبه‌بندی جهانی Crypto Hub سقوط می‌کند. آیا می‌تواند به راه‌های صعود بازگردد؟

با توجه به نگرانی سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال در مورد ابهامات نظارتی هنگ‌کنگ در مورد ارزهای دیجیتال، تعدادی از کسب و کارها و رویدادهای مهم ارز دیجیتال تصمیم گرفته‌اند فعالیت‌های خود را به سنگاپور و سایر کشورها و مناطق منتقل کنند.

قانون‌گذاران هنگ‌کنگ در حال پیشبرد برنامه‌هایی هستند تا از طریق اصلاحیه‌ای در قانون مبارزه با پولشویی این شهر، مجوز پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال را الزام کنند. این تغییر قانونی، شرکت‌ها را ملزم می‌کند که چنین خدماتی را منحصراً به سرمایه‌گذاران حرفه‌ای با پورتفولیوی حداقل 8 میلیون دلار هنگ‌کنگ (1 میلیون دلار آمریکا) ارائه دهند. اگر این اصلاحیه انجام شود، این حرکت می‌تواند بسیاری از سرمایه‌گذاران رمزارز را از انجام تجارت خود در هنگ‌کنگ منصرف کند.

پادرایگ والش، یکی از شرکای شرکت حقوقی هنگ‌کنگ تانر دی ویت، به روزنامه محلی ساوت چاینا مورنینگ پست گفت: «زمانی بود که هنگ‌کنگ در ارزهای دیجیتال و تجارت مرتبط با کریپتو موقعیت پیشرو داشت. اما دیگر این‌طور نیست و من فکر می‌کنم مقررات بخش مهمی از دلایل آن بوده است.»

جولای گذشته، این لایحه توسط کمیته مربوط به شورای قانون‌گذاری هنگ‌کنگ مورد بررسی قرار گرفت.

با نشان دادن روند منفی که می‌تواند بر ظرفیت هنگ‌کنگ برای جذب مشاغل ارز دیجیتال در سال‌های آینده تأثیر بگذارد،  امسال کنفرانس صنعتی بزرگ Token2049 که قبل از همه‌گیری در شهر چین برگزار شد، هفته آینده در سنگاپور برگزار می‌شود.

به گفته یانگ هی، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت مدیریت دارایی‌های رمزنگاری مستقر در هنگ‌کنگ Aspen Digital، “بسیاری از افراد در هنگ‌کنگ بودند، اما به دلایلی به مکان‌های مختلف نقل مکان کرده‌اند.” بدیهی است که جهان در حال تغییر است و کریپتو بسیار روان است، اما بخشی از آن عدم وضوح و فقدان سرعت کارها است.

در همین حال، اداره پولی هنگ‌کنگ (HKMA)، بانک مرکزی واقعی این قلمرو، قصد دارد آزمایش‌های e-HKD، ارز دیجیتال بانک مرکزی آن (CBDC) را راه‌اندازی کند. آزمایشات قرار است در سه ماهه چهارم سال 2022 آغاز شود.

بازگشت به لیست