تجارت, فناوری, فناوری و تجارت, مقالات

سفارش‌های بنیانگذار آمازون به مصرف‌کنندگان و کسب و کارها در هنگام رکود

 

جف بزوس در مورد اقتصاد ایالات متحده و چگونگی آماده شدن مردم برای رکود

بنیانگذار و مدیرعامل پیشین غول خرده‌فروشی آمازون، هفته گذشته در گفتگو با CNN دیدگاه خود را درباره اقتصاد ایالات متحده که به سوی رکود می‌رود و آنچه که مصرف‌کنندگان و مشاغل کوچک باید انجام دهند به اشتراک گذاشت.

این میلیاردر که اکنون به عنوان رییس اجرایی آمازون فعالیت می‌کند، در پاسخ به پرسشی درباره این که آیا ایالات متحده در رکود به سر می‌برد و پیشنهاد وی برای کسب و کارهای کوچک چیست، هشدار داد: «اقتصاد اکنون خیلی‌خوب دیده نمی‌شود. شتاب کارها کم می‌شود. شما بیننده اخراج کارکنان در بسیاری از بخش‌های اقتصاد هستید».

وی ضمن اعتراف به این که نمی‌داند «از لحاظ فنی در رکود هستیم یا نه»، با اشاره به این که اقتصاددانان بر سر این موضوع گفتگو کرده‌اند، تأکید کرد: «احتمالات می‌گوید اگر اکنون در رکود نباشیم، شاید خیلی زود در رکود باشیم».

بزوس گفت: “توصیه من به مردم، از جمله صاحبان مشاغل کوچک، این است که “خطرات را از روی میز بردارید” و افزود: «اگر قصد خرید داشتید، شاید این خرید را کمی کاهش دهید. مقداری پودر خشک در دسترس داشته باشید، کمی صبر کنید و ببینید. سعی کنید تا حدی ریسک را در کسب و کار یا زندگی خود کاهش دهید. اگر فردی هستید و به خرید یک تلویزیون صفحه بزرگ گمان می‌کنید، شاید شتاب آن را کم کنید، پول نقد را نگه دارید و ببینید چه پیش می‌آید. همان چیزی که در مورد یخچال یا یک ماشین نو، هر چه باشد، فقط کمی از روی میز ریسک کنید». او پیشنهاد کرد: «اگر کسب و کار کوچکی هستید، شاید خریدهای سرمایه‌ای را به عقب بیندازید. مقداری پول نقد در دست داشته باشید. اگر به مشکلات اقتصادی جدی‌تری برخورد کنیم، تنها اندکی کاهش ریسک می‌تواند برای آن کسب و کار کوچک تفاوت ایجاد کند. شما باید کمی احتمالات را بازی کنید».

از بزوس همچنین درباره اینکه گمان می‌کند این رکود تا چه زمانی می‌تواند ادامه داشته باشد، پرسش شد. او در پاسخ گفت: «گمان نمی‌کنم حتی باتجربه‌ترین اقتصاددان جهان بتواند به این پرسش پاسخ دهد. شما فقط باید تلاش کنید و درباره آن منطقی باشید، تا جایی که می‌توانید ریسک کنید.

برای بهترین امیدوار باش، اما برای بدترین خودت را آماده کن.

در ماه اکتبر، بزوس در مورد دیوید سولومون، مدیرعامل گلدمن ساکس گفت که احتمال رکود بسیار خوبی وجود دارد. مدیر اجرایی آمازون در آن زمان توییت کرد: “بله، احتمالات در این اقتصاد به شما می گوید که دریچه ها را از بین ببرید.”

یک نظرسنجی به تازه‌گی نشان می‌دهد که 98 درصد از مدیران اجرایی خود را برای رکود اقتصادی ایالات متحده آماده می‌کنند. برخی از مردم انتظار یک رکود شدید را دارند، مانند سرمایه‌گذار مشهور جیم راجرز که باور دارد این بدترین رکود در طول عمرش خواهد بود. پیتر شیف، اقتصاددان هشدار داد که اقدام فدرال رزرو می‌تواند منجر به سقوط بازار، یک بحران مالی بزرگ و یک رکود شدید شود. با این حال، کاخ سفید برای رکود اقتصادی آماده نمی‌شود. جو بایدن، رییس‌جمهور آمریکا به تازه‌گی ادعا کرد که اقتصاد ایالات متحده “توانمند مانند دوزخ” است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *