فناوری, فناوری و تجارت

سرمایه‌گذاری 35 میلیون دلاری سامسونگ در متاورس

سامسونگ، غول الکترونیک کره‌ای، فاش کرده است که اکنون بیش از 35 میلیون دلار در ابتکارات متاورس برای مخاطبان Latam سرمایه‌گذاری کرده است. هدف پشت این حرکت کمک به برند برای جذب و ارتباط با مخاطبان جوان‌تر، به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی دیجیتالی آن است.

Metaverse Push سامسونگ در Latam
بسیاری از شرکت‌ها شروع به قرار دادن محصولات و برندهای خود در متاورس کرده‌اند و آن را بخش مهمی از استراتژی بازاریابی خود می‌دانند. سامسونگ، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های الکترونیکی در جهان، به تازگی فاش کرده است که بیش از 35 میلیون دلار در طرح‌های متاورس برای مشتریان Latam سرمایه‌گذاری کرده است.

در مقاله‌ای که در 20 دسامبر منتشر شد، Anita Caerols، مدیر بازاریابی و شهروندی شرکتی سامسونگ الکترونیک شیلی، انگیزه‌های پشت این فشار واقعیت مجازی برای این شرکت را توضیح می‌دهد. او اظهار داشت: ما در سامسونگ معتقدیم که متاورس تعهدی ملموس برای ارتباط با مصرف‌کنندگان جوان است. به همین دلیل است که ما بیش از 35 میلیون دلار در طرح‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنیم که تمام لاتام را پوشش می‌دهد.

افزون بر این، Caerols معتقد است که پلتفرم‌های کاملاً همه جانبه بخشی از آینده بازاریابی هستند و برای بومی‌های دیجیتال، متاورس کنونی گسترش طبیعی پلت‌فرم‌های رسانه‌های اجتماعی است که آن را به حوزه معقولی برای سامسونگ تبدیل می‌کند.

مخاطبان جوان تمرکز سامسونگ را بر روی متاورس قرار داده است و میزان سرمایه‌گذاری در این زمینه با دیدگاه بازاریابی ارایه شده توسط این شرکت توجیه می‌شود. در این مورد، Caerols توضیح داد: اگر یک کسب‌وکار نیاز به صحبت و ارتباط با مخاطبان جوان، مشتریان بالقوه فعلی و آینده و تعامل با تأثیرگذاران جدید داشته باشد، ضروری است که از هم‌اکنون در فراز جهان قرار گیرد.

این Gen Z و Gen Alpha هستند، مخاطبانی که بیشتر به این پلتفرم‌ها عادت کرده‌اند، همان‌هایی که سامسونگ می‌خواهد به پیشنهاد و محصولاتش جذب کند. طبق یک مطالعه Linkedin، هم‌اکنون 400 میلیون کاربر هر ماه در پلتفرم‌های متاورس زندگی می‌کنند که 51 درصد از آن‌ها 13 سال یا کمتر دارند.

علاقه سامسونگ به دنیای مجازی چیز جدیدی نیست و این شرکت اکنون اقدامات گوناگونی را انجام داده است تا بخشی از برخی از پلتفرم‌های متاورس باشد.

در ماه اکتبر، این شرکت تجربه “House of Sam” خود را در Decentraland راه‌اندازی کرد و به کاربران اجازه داد تا به صورت مجازی با محصولات این شرکت ارتباط برقرار کنند.

در ماه جولای، سامسونگ همچنین یک تجربه متاورس دیگر را در Roblox به نام “Space Tycoon” راه‌اندازی کرد که به کاربران این امکان را می‌داد تا بخشی از یک ایستگاه فضایی باشند که در آن می‌توانند محصولات سامسونگ را با مواد خام بسازند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *