تجارت, فناوری و تجارت

سرمایه‌گذاران میلیاردها دلار وارد بازار ارزهای دیجیتال می‌کنند

علیرغم کاهش معاملات در نیمه اول امسال، کل سرمایه گذاری های جهانی در بلاکچین و دارایی های دیجیتال در این مدت بیش از دو برابر میزان سرمایه وارد شده در کل سال 2020 بود و به 8.7 میلیارد دلار رسید. طبق گزارش مشاوره بین المللی KPMG ، این میزان در 2018  به ارزش 2/7 میلیارد دلار رسیده بود.

به گفته آنها، آگاهی و دانش سرمایه گذاران از این صنعت نیز در حال افزایش است. شرکت های سرمایه گذاری ریسک پذیر نیز به سرعت در حال توسعه در خصوص رمز ارز ها و بلاکچین هستند.

از دیگر عوامل این رشد در نیمه اول سال 2021 می توان به تلاش های مداوم چین برای پیشبرد آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ، افزایش علاقه به توکن های غیرقابل تعویض (NFT) و افزایش توجه نظارتی اشاره کرد.

لاسلو پیتر، رئیس خدمات بلاکچین برای آسیا و اقیانوسیه در KPMG استرالیا، در مورد پروژه CBDC چین اظهار داشت که : “پکن می تواند جایگزینی واقعی برای برتری دلار آمریکا در طول زمان ایجاد کند.”

“در حالی که ابتکار ارز ملی دیجیتال چین در حال حاضر در مرحله آزمایش قرار دارد. امضای موافقتنامه های تجاری کشورهایی در آفریقا و آسیای جنوب شرقی با چین و پذیرش بالقوه یوان دیجیتال به عنوان روشی برای مبادلات تجاری، می تواند به سرعت مورد توجه قرار گیرد و در سال های آینده نقش مهمی ایفا خواهد کرد.”

همچنین  KPMG گفت که برخی از تحولاتی که در نیمه دوم سال جاری قابل مشاهده خواهد بود، عبارتند از: ادامه تکامل ارز های دیجیتال، جدایی شدید بین دارایی های دیجیتال و استفاده بیشتر از بلاکچین.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *