رمزارز, فناوری و تجارت

رالی پیش از کریسمس بیت کوین را به 24 هزار دلار می‌رساند

پس از چند روز آرام شدن بازار، بیت کوین (BTC) محبوب ترین ارز رمزنگاری شده، رالی خود را قبل از کریسمس آغاز کرده و برای اولین بار در تاریخ خود، به سطح 24000 دلار رسید. طبق معمول این هفته، ارزهای رده بالا توسط همتایان کوچکتر خود عملکرد بهتری داشتند.

قیمت بیت کوین تقریباً 31 درصد در هفته افزایش دارد. قیمت در یک ماه 33 درصد و در یک سال 234 درصد افزایش یافته است. اکنون بیت کوین در میان 10 ارز برتر بعد از لایت کوین بهترین عملکرد را در هفت روز گذشته داشته است. لایت کوین امروز با 12٪ افزایش به 119 دلار رسید و اکنون در یک هفته 58٪ افزایش یافته است. این در حالیست که در ماه گذشته عملکرد بهتری نسبت  به  BTC  داشت اما در 12 ماه گذشته (194٪) رشد کمتری داشت. علاوه بر این ، حجم معاملات 24 ساعته LTC از 4 میلیارد دلار گذشته است.

همانطور که گزارش شده است، فیلیپ گرادول ، اقتصاددان ارشد شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین  Chainalysis، پنجشنبه گذشته گفت که انتظار دارد در طی چند روز آینده شاهد نوسانات چشمگیر قیمت باشد زیرا بازار تلاش می کند تعادل بین تقاضا و عرضه را پیدا کند.

وی افزود: “در سال 2020، بیت کوین به عنوان یک دارایی مالی به بلوغ رسیده محسوب می شود که کاملاً متناسب با فضای کلان فعلی مورد نیاز ما است و به همین دلیل سرمایه گذاران بزرگ میلیون ها بیت کوین خریداری کرده اند، به طوری که میزان باقی مانده موجود برای خرید بقیه سرمایه گذاران به طور قابل توجهی کاهش می یابد.”

همچنین برایان آرمسترانگ، مدیر عامل صرافی Coinbase ، به سرمایه گذاران هشدار داد که روی حدس و گمان های کوتاه مدت تمرکز نکنند و مشتریان را تشویق می کند تا با مشاوران مالی مشورت کنند و خطرات مربوط به سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه را بهتر درک کنند.

وی گفت: “برای کسانی که به پتانسیل ارزهای دیجیتال اعتقاد دارند، همه ما باید بدانیم که هنوز در مراحل اولیه هستیم و کارهای بیشتری در پیش روی ما قرار دارد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *