تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار دولتی، پیدایش وام‌دهنده کریپتو را بررسی می‌کنند

بارون در روز آدینه گزارش داد، تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار دولتی در حال بررسی Genesis Global Capital در یک پژوهش گسترده درباره «ارتباط متقابل شرکت‌های رمزنگاری» هستند. این گزارش خاطرنشان می‌کند که کمیسیون اوراق بهادار آلاباما در حال بررسی این موضوع است که آیا شرکت‌های ارز دیجیتال قوانین اوراق بهادار را بدون ثبت نام مناسب زیرپا گذاشته‌اند یا نه؟!

گزارش می‌گوید تنظیم کننده‌های مالی در حال بررسی سرمایه جهانی Genesis و فعالیت‌های به هم پیوسته دیگر شرکت‌های رمزنگاری هستند.
از زمانی که جنسیس در 16 نوامبر 2022 اعلام کرد به طور موقت برداشت‌ها و منشاء وام‌های جدید را به حالت تعلیق در می‌آورد، تمرکز زیادی روی Genesis Global Capital و عملیات وام دهی آن صورت گرفته است. پس از چند روز، نیویورک تایمز (NYT) گزارش داد که جنسیس گلوبال کپیتال یک مشاور تجدید ساختار استخدام کرده است. به گفته سه نفر از افراد آشنا، در گزارش NYT توضیح داده شده است که جنسیس “بانک سرمایه‌گذاری Moelis & Company را برای بررسی گزینه‌هایی از جمله ورشکستگی احتمالی استخدام کرد.”

با این حال، گزارش‌های منتشر شده توسط The Block و وال استریت ژورنال نامه‌ای را به اشتراک گذاشتند که توسط بری سیلبرت، مدیرعامل شرکت مادر جنسیس، گروه ارز دیجیتال (DCG) نوشته شده بود. نامه سیلبرت به سهامداران DCG اطمینان می‌دهد که شرکت او “به یک سازنده پیشرو در صنعت ادامه خواهد داد.” سیلبرت در نامه سهامداران به جنسیس اشاره کرد و تاکید کرد که مهم است توجه داشته باشیم که بازوی وام دهی جنسیس “هیچ تاثیری بر تجارت سهام و مشتقات جنسیس یا کسب و کارهای نگهبانی که به طور معمول به کار خود ادامه می‌دهند” نداشته است.

روز آدینه، نویسنده بارون، جو لایت، در مورد Genesis Global Capital گزارش داد در این گزارش ادعا می‌کند که تنظیم‌کننده‌های اوراق بهادار دولتی در یک تحقیق ادعایی جنسیس دخیل هستند. لایت از کمیسیون اوراق بهادار آلاباما و مدیر آن جوزف بورگ به عنوان یکی از ایالت‌هایی که به «ارتباط متقابل شرکت‌های رمزنگاری» ادعا می‌شود اشاره کرد.

گزارش لایت نشان می‌دهد که تحقیقات ظاهری شامل آژانس‌هایی از «چند ایالت دیگر» می‌شود، اما تا آنجا که سایر شرکت‌های رمزنگاری، تنها جنسیس ذکر شده است. نویسنده بارون توضیح داد: «بورگ از ذکر نام شرکت‌های دیگر خودداری کرد. این گزارش همچنین ادعا می‌کند که تمرکز کلی تحقیقات بر این است که «آیا جنسیس و سایر شرکت‌ها ساکنان را به سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار مرتبط با رمزنگاری بدون انجام ثبت‌های مناسب ترغیب کرده‌اند یا نه»؟

رگولاتورهای دولتی اوراق بهادار در ایالات متحده مدتی است که شرکت‌های رمزنگاری را سرکوب و تحقیق می‌کنند. تنظیم‌کننده‌های ایالت‌های ویژه علیه شماری از شرکت‌های ارزهای دیجیتال مانند سلسیوس، بلاک‌فی، نکسو و FTX شکایت کرده‌اند. شکایات رگولاتورهای اوراق بهادار همگی بسیار شبیه به هم هستند، زیرا این پرسش را دارند که آیا شرکت‌های ارز دیجیتال اوراق بهادار ثبت نشده را به سرمایه‌گذاران خرد می‌فروشند یا نه.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *