رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

ایلان ماسک گمان می‌کند بیت‌کوین پیروز خواهد شد

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و رییس توییتر، علی‌رغم فروش ارزهای دیجیتال در بازار ارز، اظهارات مثبتی درباره بیت‌کوین و دوج‌کوین بیان کرده است. او گفت که بیت‌کوین “آن را خواهد ساخت” و دوج به ماه”. در بحبوحه زمستان کریپتو و هرج و مرج پیرامون صرافی ورشکسته رمزارز FTX، ماسک معتقد است آینده‌ای برای بیت‌کوین، اتریوم و دوج‌کوین وجود دارد.

تسلا، اسپیسکس و ایلان ماسک، رئیس توییتر روز دوشنبه درباره آینده بیت‌کوین اظهار نظر کردند. ماسک در پاسخ به یکی از کاربران توییتر که درباره اینکه نرخ این ارز دیجیتال تا سال دیگر کجا خواهد بود، با توجه به اینکه این ارز دیجیتال اکنون نزدیک به 16 هزار دلار معامله می‌شود، نوشت:«BTC موفق خواهد شد، اما ممکن است زمستان طولانی باشد».

اظهار نظر ماسک ممکن است نرخ بیت‌کوین را افزایش داده باشد. بلافاصله پس از توئیت او، نرخ بیت‌کوین به شدت از زیر 16 هزار دلار افزایش یافت. در زمان نگارش این مقاله، بیت‌کوین با نرخ 16987 دلار معامله می‌شود.

این میلیاردر که اخیراً غول رسانه اجتماعی توییتر را خریداری کرده بود، پیش‌تر فاش کرده بود که شخصاً مالک بیت‌کوین است، تسلا و اسپیسکس. آخرین پرونده‌های مالی تسلا در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نشان داد که این شرکت حدود 218 میلیون دلار دارایی دیجیتال دارد. در ماه جولای، شرکت خودروهای الکتریکی 75 درصد از دارایی‌های بیت‌کوین خود را فروخت.

ماسک بارها گفته است که بیت‌کوین به عنوان ذخیره ارزش مناسب است. علیرغم فروش بیت‌کوین تسلا، مدیرعامل میلیاردر تاکید کرد: «ما مطمئناً آماده هستیم که دارایی‌های بیت‌کوین خود را در آینده افزایش دهیم، بنابراین این نباید به عنوان حکمی در مورد بیت‌کوین برداشت شود».

مدیرعامل تسلا همچنین به تازه‌گی اظهارنظری صعودی در مورد ارز دیجیتال dogecoin (DOGE) ارایه کرده است که منجر به افزایش نرخ شد. او در یک گفتگوی فضایی در توییتر روز شنبه گفت: دوج به ماه.

ماسک مدت‌هاست که از حامیان رمزنگاری میم بوده است. او گاهی توسط جامعه DOGE به عنوان Dogefather شناخته می‌شود. این میلیاردر پیش از این فاش کرده بود که مالک چند کوین دوج‌کوین است و به خرید و حمایت از ارز دیجیتال میم ادامه خواهد داد. او معتقد است که دوج‌کوین “به عنوان یک ارز دارای پتانسیل است.”

تسلا در حال حاضر دوج‌کوین را برای برخی از کالاها می‌پذیرد. ماسک همچنین گفت که اسپیسکس به زودی همین کار را انجام خواهد داد. شرکت بورینگ او نیز سکه میم را برای برخی سواری‌ها می‌پذیرد. پلتفرم رسانه اجتماعی تازه خریداری شده او، توییتر، اخیرا اسنادی را برای اداره یک تجارت پرداخت ارایه کرده است. حامیان Dogecoin معتقدند که ماسک قصد دارد پرداخت‌های دوج را در توییتر ادغام کند.

ماسک در مورد آینده کریپتو گفته است: من گمان می‌کنم، آینده‌ای برای بیت‌کوین، اتریوم و دوج وجود دارد. من واقعا نمی‌توانم با دیگران گفتگو کنم. اما اگر یکی از این سه مورد را در یک کیف پول سرد و بیرون از صرافی داشته باشید، حدس من این است که خوب کار می‌کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *