رمزارز, فناوری و تجارت

ایلان ماسک درباره یافتن مدیرعامل تازه توییتر نظرسنجی کرد

ایلان ماسک در آخر هفته یک نظرسنجی در توییتر ترتیب داد و از 122.3 میلیون دنبال کننده خود پرسید که آیا باید از سمت ریاست پلتفرم رسانه اجتماعی کناره‌گیری کند یا نه؟ این میلیاردر افزود که از نتایج نظرسنجی که با 57.5 درصد از بیش از 17.5 میلیون پاسخ‌دهندگان خواهان کناره‌گیری او از سمت خود بودند، پیروی خواهد کرد.

Elon Musk Promises to Step Down as Head of Twitter — Edward Snowden Throws His Name in the Hat for CEO

 

ایلان ماسک قول داد از سمت رییس توییتر کناره‌گیری کند ـ ادوارد اسنودن برای مدیرعاملی شرکت می‌کند

ماسک در پاسخ به اظهار نظری مبنی بر انتخاب مدیرعامل تازه و بازنشستگی وی در جایگاه ریاست هیئت مدیره توییتر، تصریح کرد: «هیچکس شغلی را نمی‌خواهد که بتواند توییتر را زنده نگه دارد. جانشینی وجود ندارد.» در توییت دیگری، رییس تسلا توضیح داد: چالش پیدا کردن مدیرعامل نیست، پرسمان ما یافتن مدیرعاملی است که بتواند توییتر را زنده نگه دارد.

بسیاری از مردم از ماسک خواستند که دست از کار نکشد. «اگر ایلان ماسک از توییتر کناره‌گیری کند، حساب کاربری خود را می‌بندم. به همین دلیل است که من در وهله اول آن را باز کردم»، یکی با شگفتی گفت. «جمعیت تصمیم گرفتند که عیسی را نیز مصلوب کنند، ایلان ماسک را به خاطر داشته باشید. همیشه حق با جمعیت نیست. رهبران رهبری می‌کنند، آن‌ها تعظیم نمی‌کنند!» دیگری به میلیاردر گفت: برای آزادی بیان بایستید، اولین متمم به شما نیاز دارد، کاربر سوم تاکید کرد.

در ماه نوامبر، ماسک در دادگاه گفت که نمی‌خواهد مدیرعامل توییتر باشد و اظهار داشت: انتظار دارم زمانم را در توییتر کاهش دهم و شخص دیگری را پیدا کنم که توییتر را به مرور زمان اداره کند.

دیدگاه افراد مبنی بر این که آن‌ها می‌توانند به عنوان مدیرعامل تازه توییتر خدمت کنند نیز توییت ماسک را پر کرد. در میان کسانی که پاسخ دادند، افشاگر ادوارد اسنودن، یک مدافع آزادی بیان و حریم خصوصی بود که پس از افشای برنامه جاسوسی آژانس امنیت ملی (NSA) که میلیون‌ها آمریکایی را در سال 2013 فاش کرد، در تبعید در روسیه زندگی می‌کرد.

اسنودن در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که آیا او به‌اندازه کافی قوی است که به‌عنوان مدیرعامل توییتر قرار گیرد، با اشاره به این که مشکل اصلی ماسک این است که «توسط دیوانه‌های راست‌گرا از آنچه او می‌خواست توییتر 2.0 باشد، دور می‌شود». نوشت: اوه، گمان می‌کنم در گذشته با کمی انتقاد روبرو شده‌ام.

برخی از مردم شکایت داشتند که نظرسنجی ماسک را به موقع برای رای دادن ندیده‌اند. بسیاری از کاربران گمان می‌کنند که بیشتر رای‌دهندگان ربات بودند. این نظرسنجی منصفانه نیست، من حتی تا آخرین روز آن را ندیدم زیرا در این زمان از سال، مانند من، بیشتر مردم مشغول آماده شدن برای تعطیلات هستند و حتی نتوانسته‌اند وارد سیستم شوند، و شاید بیشتر آرا در این نظرسنجی از حساب‌های ساخته شده هستند!

کیم داتکام به ماسک گفت: «این عاقلانه نیست که چنین نظرسنجی را انجام دهیم، وقتی که دشمن شماره 1 دولت هستید. آن‌ها بزرگترین ارتش ربات‌ها را در توییتر دارند. آن‌ها 100 هزار تحلیلگر با 30 تا 40 حساب دارند که همگی علیه شما رأی می‌دهند. بیایید پاکسازی کنیم و سپس دوباره این نظرسنجی را اجرا کنیم. بیشتر کاربران به شما ایمان دارند».

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *