استخراج رمزارز, تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

ایران از استخراج بیت کوین برای دور زدن تحریم‌ها استفاده می‌کند

بر اساس مطالعه جدید Elliptic، یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین و تطبیق دهنده آن با جرایم مالی، ایران از استخراج بیت کوین برای دور زدن و کاهش تأثیر تحریم های اقتصادی که ایالات متحده و سایر کشورها از سال 2006 بر این کشور اعمال کرده اند، استفاده می کند. این کشور به طور غیرمستقیم از استخراج بیت کوین برای صادرات بخشی از ذخایر انرژی خود که صادرات آنها به دلیل تحریم های گفته شده با مشکل روبرو است، استفاده می کند.

ایران از بیت کوین (BTC) به عنوان ابزاری برای دور زدن و کاهش تأثیر تحریم های سختی که کشور با آن روبرو است استفاده می کند. تحقیقات انجام شده تخمین می زند ایران 4.5 درصد از استخراج بیت کوین در جهان را در خود جای داده است و بیان می دارد که این کشور بطور غیر مستقیم از بیت کوین برای صادرات ذخایر انرژی خود استفاده می کند.

ایران یکی از معدود کشورهایی است که دارای ذخایر نفتی فراوان در جهان است. با این حال، ظرفیت آن در صادرات به دلیل تحریم هایی كه ایالات متحده در طی دهه گذشته بر این كشور اعمال كرده است، بشدت محدود شده است. این امر باعث شده تا دولت به استخراج بیت کوین روی آورد، زیرا یکی از ابزارهای بالقوه برای تبدیل پتانسیل انرژی خود به محصولی است که کشور می تواند از آن سود ببرد.

ظاهراً جواب داده است. تعرفه برق در ایران به نسبت دیگر کشورها بسیار ارزان است و باعث شده این کشور به بهشت استخراج رمزارزها تبدیل شود. در گزارش Elliptic آمده است که این مسئله شرکت های ماینینگ چینی را به خود جلب کرده و حتی با ارتش همکاری کرده اند تا امکانات خود را به روشی ایمن به کشور بیاورند.

اما ایران دقیقاً چگونه از بیت کوین برای دور زدن محدودیت های خود استفاده می کند؟ به عنوان بخشی از یک اقتصاد جهانی، ایران با استفاده از نفت خود که برای تولید انرژی الکتریسیته بکار میبرد، توسط عملکرد ماینر های استخراج کنندگان در ایران به بیت کوین تبدیل می شود و به این ترتیب ذخایر انرژی خود را به جهان منتقل می کند. بنابراین ایران از طریق خریداران و کاربران بالقوه بیت کوین ارتباط غیر مستقیم با ذخایر نفتی خود برقرار می کند.

در حالی که ایران و ماینرهای مستقر در ایران از این مزیت بهره مند می شوند، این گزارش ضمن استفاده از شبکه Bitcoin (BTC) برای انجام معاملات، هشدارهای مهمی را نیز ارائه می دهد که هر موسسه و شخصی که بیت کوین ارسال می کند، این تحریم های بین المللی را نقض می کند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *