استخراج رمزارز, تجارت, رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت, قانون‌گذاری

ایتالیا 26 درصد بر درآمد ارزهای دیجیتال مالیات خواهد داد

سود به دست آمده از داد و ستد ارزهای رمزنگاری شده که بیش از 2000 یورو (2062 دلار) است مشمول مالیات بر درآمد سرمایه با نرخ 26٪ خواهد بود. با توجه به مطالب مربوط به بودجه که در یکم دسامبر منتشر شد، ایتالیا می‌خواهد با گسترش دامنه قوانین مالیاتی خود به تجارت ارزهای دیجیتال، بار نظارتی بر روی ارزهای دیجیتال را در سال 2023 افزایش دهد. بر اساس گزارش بلومبرگ، این کشور پیشنهاد می‌کند در بودجه سال 2023 خود مقرراتی را لحاظ کند تا مالیاتی معادل 26 درصد از درآمدهای به دست آمده از تجارت ارزهای رمزنگاری شده بیش از 2000 یورو (2062 دلار) دریافت کند.

با توجه به این واقعیت که ارزهای دیجیتال به طور سنتی به عنوان “پول خارجی” در نظر گرفته می‌شدند، به طور سنتی مشمول نرخ‌های مالیاتی کمتری بودند.

به مالیات دهندگان این امکان داده می‌شود که ارزش دارایی‌های دیجیتال خود را از یکم ژانویه گزارش کنند و در صورت تصویب و امضای قانون، نرخ مالیات 14 درصد را بپردازند.

امید است که این امر باعث تشویق ایتالیایی‌ها شود تا اظهارنامه دارایی‌های دیجیتال خود را در پرونده‌های مالیات بر درآمد خود بیاورند.

برپایه آمار داده شده توسط Tripe A، 2.3٪ از جمعیت ایتالیا را صاحبان دارایی‌های رمزنگاری تشکیل می‌دهند که معادل حدود 1.3 میلیون تن است.

به نظر می‌رسد ایتالیا در این زمینه گوی سبقت را از پرتغال گرفته است.

در ماه اکتبر، پرتغال که زمانی به عنوان بهشت مالیات ارزهای دیجیتال شناخته می‌شد، پیشنهادی برای اعمال مالیات 28 درصدی بر درآمد سرمایه به دست آمده از ارزهای رمزنگاری شده ارایه کرد که کمتر از یک سال نگهداری می‌شدند.

دولت پرتغال در بودجه دولتی خود برای سال مالی 2023 به موضوع مالیات بر ارزهای دیجیتال پرداخت.

برای پرداختن به چالش‌ها و پدیده‌های مربوط به مالیات و طبقه‌بندی ارزهای رمزنگاری شده، پرتغال می‌خواهد ساختار مالیاتی را ایجاد کند که از دید دامنه “وسیع و مناسب” باشد.

فعالیت استخراج ارزهای دیجیتال و تجارت آن‌ها افزون بر سود سرمایه، هر دو در شمول قانون مالیاتی پیشنهادی قرار می‌گیرند.

بازگشت به لیست