تجارت, رمزارز, فناوری و تجارت

افت 30 درصدی سهام شرکت تسلا

از زمانی که تسلا اعلام کرد این شرکت 1.5 میلیارد دلار بیت کوین در خزانه خود در هفته نخست فوریه نگه داشته است، سهام این شرکت بیش از 30 درصد افت کرد.

یک تحلیلگر می گوید اگر شرکت اعلام کند بیت کوین را می‌فروشد سهامداران تسلا کاملا موافق خواهند بود. علاوه بر این، سهام شرکت Micro strategy همچنین در طی 30 روز گذشته، پس از اعلامیه های خرید بیت کوین، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.پس از آنکه تسلا به جهانیان اعلام کرد 1.5 میلیارد دلار بیت کوین را به سرمایه خود افزود، قیمت این ارز در آن روز بطور قابل توجهی افزایش یافت. با این حال، 30 روز پس از این اتفاق، به نظر می رسد نارضایتی سهامداران تسلا را به دنبال داشت.

روزی که خبر خرید بیت کوین توسط تسلا منتشر شد، سهام این شرکت با قیمت 863 دلار در هر واحد مبادله می شد، در حالی که اخیرا با نرخ 30% پایین تر و با قیمت 597 دلار در هر سهم مبادله می شود.

مدیر عامل سابق Aegon Asset Management ، گری بلک، سه روز پیش در توییتر در مورد دارایی های بیت کوین تسلا بحث کرد و گفت اگر شرکت ایلان ماسک بیت کوین را بفروشد سهامداران خوشحال خواهند شد.

ارزش سهام Microstrategy با خرید بیت کوین بیش از 50٪ در ماه گذشته کاهش یافته است.با این حال، شرکت Microstrategy نیز چند ماهی است که بیت کوین را به طور منظم خریداری می کند و از این سرمایه گذاری نیز سود می برد.در 5 مارس 2021، این شرکت اعلام کرد که 10 میلیون دلار دیگر بیت‌کوین خریداری کرده است و در حال حاضر 91064 بیت کوین در خزانه شرکت نگهداری می کند. اما طی 30 روز گذشته ، سهام میکرواستراتژی به هیچ وجه عملکرد خوبی نداشته است و از 9 فوریه 51% کاهش یافته است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *