رمزارز, فناوری, فناوری و تجارت

آیا با وجود احساسات منفی درباره بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوین می‌تواند افزایش قیمت داشته باشد؟

با توجه به نوسان‌های در کل نزولی بهای بیت کوین طی چند هفته ی اخیر، احساسات عمومی همچنان منفی است. به طور طبیعی، این تحولات نامطلوب بر احساسات عمومی و رویکرد سرمایه گذاران نسبت به بازار ارز دیجیتال تأثیر گذاشته است.

داده های حاصل از منبع تحلیلی Santiment نشان می دهد که تمایل کلی در توییتر نسبت به بیت کوین منفی باقی مانده است. اما طبق تجربه، قیمت BTC در واقع تمایل به عملکرد در جهت مخالف احساسات عمومی دارد. به عنوان مثال در اوایل ژانویه زمانی که BTC به بالاترین حد خود رسیده بود بازار خوش بینانه بود، اما به سرعت اقدام به سقوط مجدد کرد و به محض اینکه بازار دوباره اصلاح را از سر گرفت، بیت کوین روند چشمگیری را آغاز کرد و در نتیجه به 65،000 دلار رسید.

همچنین Santiment نتیجه گرفت که وضعیت منفی فعلی به این معنی است که درجه بالاتری از افزایش قیمت برای جلب توجه مردم وجود دارد. شاخص Fear and Greed  در حال حاضر وضعیت “ترس شدید” را نشان می دهد که از جدیدترین تغییرات قیمت کاملاً تحت تأثیر قرار گرفته است. اما تاریخ نشان می دهد که بیت کوین وقتی این شاخص مدت زیادی روی حالت ترس عمیق باشد، واکنش خوبی نشان داده است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *